Pevné tělo do plavek

15. února 2009 v 12:00 |  Cvičení

S novým Body-balanc-tréninkem budete od nynějška stále fit a vyformujete si všechny svalové skupiny vašeho těla. Záleží pouze na tom, jak dobře umíte držet vaši rovnováhu.

Náš tip: Trénujte třikrát týdně.


1.cvičení
Formuje přední a postranní stehenní svaly a tím vylepšuje celou siluetu postavy.

Postavení: Postavte se zpříma, nohy mírně rozkročte. Hýždě posuňte daleko dozadu, kolena pomalu pokrčte. Váhu přeneste na pravou nohu. Levou nohu ohněte, chodidlo položte nad koleno na stehno. Paže držte vpředu tak, aby dlaně ležely na sobě. Rovnováha: Pravou nohu zcela a pomalu úplně ohněte a stejně tak pomalu ji tlačte nahoru. Půlky hýždí při zvednuté noze stlačte k sobě, toto zvyšuje efekt pro postranní svaly horní části stehna. Cvičení zopakujte 6 až 10krát na každou nohu.
2 cvičení
Formuje paže, především však mnohdy zanedbávaný triceps.

Postavení: Lehněte si na na levý bok, nohy pokrčte, pravou rukou se podepřete na zemi. Levou ruku lehce pokrčte a vytáhněte do strany.
Rovnováha: Zvedněte pravou ruku, krátce tak setrvejte, poté ruku opět pokrčte, přitom se levá ruka pohybuje směrem k zemi. Pak ruku opět zdvihněte. Začínejte s 5 opakováními pro každou stranu, poté zvyšte opakování na 10x.
3 cvičení
Perfektní pro vnitřní stehenní svaly a boky

Držení: Lehněte si na záda. Chodidla položte na zem na šířku boků, cca 30 cm od hýždí. Pánev zvedněte tak vysoko, až stehno a trup vytvoří jednu rovinu. Rovnováha: Jednu nohu zvedněte do svislé polohy, vydržte 10 sekund, poté nohu vysuňte asi 20 cm do strany a pak ji vraťte zpět. Opakujte 6krát na každou nohu. Mezi opakováními udělejte kratší pauza. Pak zvedněte druhou nohu
4 cvičení
Trénuje současně břicho, spodní část zad a horní části stehen.

Držení : Sedněte si s pokrčenýma nohama, chodidla mějte u sebe a prsty natáhněte do špičky. Ruce zvedněte jsou vodorovně s nohama, dlaněmi dolů.
Rovnováha: Lehce si lehněte, pánev zůstane napřímená! Nohy pokrčte v 90-ti stupních. Napětí vydržte 10 sekund. Pomalu a kontrolovaně položte nohy na zem, udělejte krátkou pauzu. Cvičení zopakujte 6krát.
5 cvičení
Posiluje stehna, zadek, břicho a záda.
Držení:: Stůjte na pravé noze, v koleni ji lehce pokrčte. Levou špičku chodidla položte v rovině skoro až za pravou patu. Ruce překřižte před hrudníkem.
Rovnováha: Předkloňte horní polovinu těla, současně zvedněte levou nohu tak vysoko, až bude pata na úrovni hlavy. Klidný nádech a výdech, vydržte 20 sekund, poté nohu položte zpět na zem. Po šesti opakováních nohy vyměňte.
6. cvičení
Posiluje především svaly na hrudi, zádech a na spodní části bříška


Držení: Sedněte si zpříma trochu pokrčte nohy v kolenou, lehce se zakloňte, jako byste si chtěla lehnout, protáhněte krk Lopatky zatlačte k dozadu. Zvedněte ruce, dlaně směřují dolů. Rovnováha: Bez pohnutí pánve, zvedněte nohu do vodorovné polohy, vydržte 5 sekund položte nohu zpět. Zopakujte 6 až 10 opakování na každou nohu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama