Únor 2009

25.2.09 - všechno možný

25. února 2009 v 20:29 Keci
Tak každý ráno, nebo večer posiluju. O víkdendu snad budu cvičit, nebo, když nám nepude ten net, budu chodit na dlouhýýý procházky :D Ve škole je to hrůza. Pořád z něčeho zkouší, nebo píšem, nebo všechno naráz. Moc nestíhám jíst, ale počítám si ty 3 hodiny :D Doufám, že to pomůže. A dávám si menší porce. Nepotřebuju toho hory.

A jak se daří vám?

Kdo jí jogurty, přibírá méně

23. února 2009 v 19:37 Rady
Chcete hubnout? Jezte hodně mléčných výrobků, zejména jogurtů a kysaného mléka. Nové výzkumy ukázaly, že strava s vysokým obsahem vápníku neboli kalcia brání zvětšování tukových buněk, a tím i nabírání na váze. Zjištění publikovaná v zahraničí potvrzují i čeští odborníci. Lékařka Radka Braunerová z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze vysvětluje, jak vápník působí - jde o pozůstatek mechanismu, který umožňoval lidem v prehistorických časech přežít.

23.2.09

23. února 2009 v 15:44 Keci
Tak holčiny moje moc se vám omlouvám, že sem včera nic nenapsala. A hádejte proč!
Nejen, že jsem tak natvrdlá a neumim zadat svý heslo, tudíž mi to oznámilo: překročili jste maximální počet přihlášení. Zkuste to za hodinu. Jenže se mezi tou hodinou po...l net a celej vypadl. Je s nim něco blbě a tak nám ho budou celej TEJDEN opravovat. Takže od cca pátku do cca neděle tu nebudu, protože to budou opravovat. Fakt super!

Aspoň vám řeknu, jak jsem cvičila atd.
Včera (neděle) jsem 15 min. dělala aerobik a posilovala. Dneska taky. K tomu jsem jedla každý 3 hodiny, za což jsem ráda. A váha? 51,4...tak, že by to konečně šlo dolů?
No nevím. Za tím pp.

21.2.09

21. února 2009 v 11:47 Keci
Dneska jsem cvičila hned po probuzení. Od zítřka zkusím, jak mi radila Miss.Doll™ jíst každý 3 hodiny. To abych si to počítala :D.
To je zatím všechno XD
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joj dneska jsem cca 23 minut "hip-hopovala"

No a když je ten víkend, tak bych mohla dát jídelníček, ne? Takže ráno vločky, oběd 3/4 pizzy a večeře půl jablka, půl pomeranče a kiwi :D

20.2.09

20. února 2009 v 21:22 Keci
Dneska jsem necvičila a cvičit nebudu. Musim si to vynahradit zejtra. No, ale zase jsem měla hodně malej oběd a žádnou večeři. Kdyby se nepočítali ty sladkosti cca 20 gum.medvídků, 2 palačinky, 8kostiček čokoládya 3 polomáčky, tak je to idealní jídelníček XD. I když bych se měla spíš stydět.

Spodní břicho

19. února 2009 v 19:53 Cvičení
Ach jo, to břicho. Tak snadno roste a tak těžko se cvičí. Totiž, aby bylo cvičení na břicho efektivní, je nutné cvik správně provádět, ne jen švihat sebou nahoru-dolů. Jitka Rubešová vám dnes vysvětlí, jakých chyb se vyvarovat.

19.2.09 - inari je totální kráva...

19. února 2009 v 19:38 Keci
Ach...nevěřily by jste jaká jsem kráva. Přežrala jsem se. Ale jak :_(. Jsem úplně dementní. A víte proč? Protože jsem to chtěla vyzvracet! Díky Bohu se to nepovedlo...i když. Hned jsem se zvážila a...(53 kg).
Je to hrozný...cvičení mi je na nic. Asi budu muset omezit jídlo. A to HODNĚ. Co jinýho mi zbývá?
No a když jsem se přežrala tak jsem si víc zacvičila. A zasloužila by jsem si ještě víc.

cvičení pod perexem

Pilátes - břicho + obrázky :)

18. února 2009 v 20:57 Cvičení


Stovka - zahřátí1. Lehněte si na podložku v přípravné pozici. Ruce položte na bříško.
2. Zvedněte obě nohy a ohněte v kolenou do úhlu 90 stupňů. Pánev a záda tlačte k podložce.
Klidně dýchejte a paže nechte položené podél těla.
3. S výdechem pomalu přitahujte bradu k hrudníku a zvedejte ramena spolu s nataženými pažemi ke kolenům. Záda jsou na podložce, bříško zpevněné, ramena tlačte od uší. Tělo musí být zpevněné, abyste udrželi stabilitu. Natáhněte nohy do prodloužení.
4. Vydržte v pozici a prodýchejte, dva krátké nádechy a výdechy po sobě s akcentem na druhý z nich.
5. Následuje deset hlubokých nádechů a výdechů, hlídejte si ploché bříško a záda přitlačené ke zdi.
6. Při výdechu povolte nohy, ohněte nad sebe a položte záda a ramena na podložku. Můžete položit nohy na podložku a prodýchat, nebo opakovat c
vik.


Posilování bříška

1. Lehněte si na podložku v přípravné pozici.
2. Při nádechu stlačte lopatky k sobě, ramena nezvedejte, ale tlačte od uší, záda musí ležet na podložce, bříško je stažené. Paže si můžete dát za hlavu jako oporu, nebo mohou ležet podél
těla a zvedat se spolu s hrudníkem (máte-li je za hlavou, cvičení je obtížnější).

3. Při výdechu, rolujte bradu k hrudníku a snažte se odlepit lopatky od podložky tak, abyste zkracovali břišní svaly. Nikdy se nezvedejte úplně, stačí mírný pohyb ke zvednutí ramen a
lopatek těsně nad podložku. Pánev a bříško vtahujte k páteři, záda leží celá na podložce.
4. S krátkým pomalým nádechem v této pozici vydržte.
5. S výdechem se položte zpět na podložku.

Cvik opakujte 5-10krát.


vybrala jsem jen ty lehčí a srozumitelnější.
další na: http://www.tretivek.cz/images/cviky/prirucka%20pilates.pdf

18.2.09 - jako vždy

18. února 2009 v 20:21 Cvičení
Zse je všechno stejný. Pořád cvičím, buď ráno nebo večer. A výsledek je pořád nic. Já vim, že to nepujde rychle, ale ono se to vůbec nehýbe...míry aspoň trochu, ale jinak? nic...ach jo...No jak říkám cvičila jsem, i včera. A dneska jsem měla jógu :)

A jak se daří vám?

pilátes cvičení - břicho

17. února 2009 v 16:07 Cvičení
Níže uvedené cviky provádějte v tolika opakováních, kolik zvládnete. Pokud cítíte při některém ze cviků výraznou bolest, cvik vynechejte. Pohyby musí být plynulé a přecházet z jednoho na druhý - nesmí být trhané nebo rychlé. Snažte se soustředit na ty svaly, které zrovna cítíte, že posilujete - tím účinek cviku ještě zvýšíte. Zpočátku začínejte na třech opakováních cviků, postupně je můžete zvýšit až na deset. Cvičte minimálně dvakrát týdně.

Cvik pro celkové zpevnění břicha i zad
Sedněte si na zem, rukama se zapřete za zády a s nádechem zvedejte zadek ze země tak, aby došlo k vyrovnání hlavy, trupu i nohou do jedné linie. Chvíli setrvejte, pak se pomalu vracejte do původní polohy. Tento cvik napomáhá zpevnění celého břicha.

Kmitání pro posílení hlubokých břišních svalů
Lehněte si na záda a zvedněte nohy tak, aby lýtka a stehna svírala pravý úhel. Ruce jsou natažené podél těla. Zvedněte hlavu a ruce asi 5 cm nad zemí a 4x zakmitejte rukama jako byste se snažili dosáhnout k chodidlům. Setrvejte v poloze hlava a ruce nad zemí, prodýchejte se a opakujte. Pak proveďte cvik ještě jednou. Lehněte si, chvíli si odpočiňte a sadu proveďte ještě dvakrát. Obtížnější variantou cviku je poloha vleže s nohami rovně nataženými tak, aby s trupem svíraly pravý úhel.


16.9.09 co jsme dělala včera, cvičení, míry, váha atd.

16. února 2009 v 21:12 Keci
Včera jsem zapomněla napsat cvičení, tak to bylo:
Břicho: 30x sed-lehy
............10x dvoufázových sed-lehů na pravo
............10x dvoufázových sed-lehů na levo
............10x šikmých sed-lehů na pravo
............10x šikmých sed-lehů ne levo
Stehna: 16x dvoufázové, vnější strana na pravou nohu
..............16x normální, vnější strana na pravou nohu
..............16x dvoufázové, vnitřní strana na pravou nohu
..............16x normálních, vnitřní strana na pravou nohu
A to samé na levou ;)

A dneska to bylo to samý, až na to, že jsem měla jen 5 dvoufázových sed-lehů na každou stranu.

Ale jak jsem dneska zjistila, tak mi je moje cvičení úplně na hovno. Bez cenzury to řeknu. Na hovno. Ráno jsem se vážila a hádejte co...hovno...pořád stejně a centimetry spíš přibejvaj než ubejvaj. Nechápu to :(

No váha je 51,5. Míry přídám do tý rubriky ;)

Sebepoškozování a sebeubližování přibývá

15. února 2009 v 20:06 Rady

Sebepoškozování a sebeubližování přibývá

V posledních letech přibývá úzkostných a depresivních dětí a dospívajících, kteří svá trápení řeší tím, že jsou sami k sobě agresivní. ČTK to řekla ředitelka dětské psychiatrické léčebny v Opařanech na Táborsku Iva Hodková. Mluví se o takzvaném sebepoškozování či sebeubližování. Objevuje se zejména u dívek. Nejčastěji se děvčata řežou do rukou a do stehen, někteří dospívající si také trhají vlasy, bijí se, škrábou se nebo si agresivně a do krve koušou nehty.

deprese

15. února 2009 v 20:00 Keci
Dneska jsem udělala blbost. Největší blbost. Jak jsem měla tu blbou náladu tak jsem se řízla do ruky. Už jsem to jednou udělala a teď vždycky když mám tuhle náladu začne mě neovladatelně svrbět ruka a já...to prostě nevydržim :(

Už nikdy to nechci udělat, ale jde to vůbec?

Nevím jestli to vůbec někdo čte, ale kdyby přece jenom někdo tak mu radím, ať to nikdy nedělá :(

Cottage - naše láska :)

15. února 2009 v 13:04 Recepty
Jedná se o typ sýru, hrudkovité konzistence, nevýrazné chuti, který se prodává v plastových kelímcích. Je to proto, aby nevytekla uvolněná syrovátka či přidaná smetana. Už to je u tohoto sýru zajímavé, protože většinou, když se řekne slovo sýr, tak se nám vybaví tvrdý sýr typu eidam nebo sýr s "oky". Cottage sýr je ale od těchto sýrů odlišuje postupem výroby.

Cottage cheese v překladu znamená tvaroh či tvarohový sýr. Na obalu většinou najdeme napsáno čerstvý sýr, kterým rozumíme obecně čerstvě vyrobený, nevyzrálý sýr, a který je určen k rychlé spotřebě. Vyrábí se z odstředěného mléka přidáním speciálních mlékařských kultur. A v plastové vaničce pak nalezneme malá sýrová zrnka, která mírně plavou ve smetaně s jemnou mléčně nakyslou chutí.

7 sladkostí, které nás "neohrozí"

15. února 2009 v 12:52 Rady

7 sladkostí, které nás "neohrozí"1. Gumoví medvídci a jiné želé bonbóny
Neobsahují téměř žádný tuk, na rozdíl od sušenek a čokolády. Obvykle jich nemusíme sníst celý pytlík, abychom zahnali chuť na sladké. I zde je však potřeba řídit se heslem všeho s mírou, počítejte do deseti (ks).

Jak odvážné! - foto 8.2.09

15. února 2009 v 12:48 Foto
Ano, je to tak...rozhodla jsem se dát sem své fotky (postavy...vstup jen na vlastní nebezpečí...asi je brzo smažu.

15.2.09 - jak originální to název

15. února 2009 v 12:15 Keci
Před chvílí jsem spolikala prášky (akné, nehty, vlasy). Ráno hned po probuzení, ještě v posteli, jsem si dala 5 dvoufázovejch sed-lehů na každou stranu a teď chci jít cvičit. Teda pokuď se k tomu dokopu :(

"Omlouvám se", (v uvozovkách, protože takováhle jsem) za ten včerejšek, ale nějak mě chytaj depky. Snad to brzo přejde, protože tahle nálada je na h***o, ale co s tím, že?

A zítra... vážení a měření. Jsem zvědavá. Podstivě cvičím každej den, tak doufám, že to bude mít ňákej výsledek. I když pochybuju.

Taky chystám novej design. Já vim, že tenhle je tu chvíli, ale než mě se povede dodělat ten novej tak to ještě chvíli potrvá.

Léto - Jaro

Jo zase jsem si na to vzpomněla. Scice tu máme sníh, ale vždycky, když se ráno probudim a sluníčko mi svítí do okna...úžasný. Vyletim z postele jak splašená a koukám, jestli už není jaro, abych mohla jít s kámošema ven a abych něco neprošvihla :) X(. A pak vidím jen ty rampouchy co nám trčej z okapů. Ale zima má taky svý kouzlo ;)


P.S: dneska sem chci hodit fotky :)

Pevné tělo do plavek

15. února 2009 v 12:00 Cvičení

S novým Body-balanc-tréninkem budete od nynějška stále fit a vyformujete si všechny svalové skupiny vašeho těla. Záleží pouze na tom, jak dobře umíte držet vaši rovnováhu.

Náš tip: Trénujte třikrát týdně.


1.cvičení
Formuje přední a postranní stehenní svaly a tím vylepšuje celou siluetu postavy.

Postavení: Postavte se zpříma, nohy mírně rozkročte. Hýždě posuňte daleko dozadu, kolena pomalu pokrčte. Váhu přeneste na pravou nohu. Levou nohu ohněte, chodidlo položte nad koleno na stehno. Paže držte vpředu tak, aby dlaně ležely na sobě. Rovnováha: Pravou nohu zcela a pomalu úplně ohněte a stejně tak pomalu ji tlačte nahoru. Půlky hýždí při zvednuté noze stlačte k sobě, toto zvyšuje efekt pro postranní svaly horní části stehna. Cvičení zopakujte 6 až 10krát na každou nohu.

Aerobní pohyb

14. února 2009 v 22:17 Cvičení

Vhodné aerobní sporty

  • jogging
  • aerobic
  • spinning
  • chůze
  • běh na lyžích

Pravidelnost

Pokud opravdu chceme snížit svoji hmotnost (z tukových zásob), měli bychom se aerobnímu pohybu věnovat 2 - 3 týdně. Každé toto cvičení by mělo trvat minimálně 20 min., nejlépe však 60 min. Vhodná je i kombinace aerobního pohybu s anaerobním, což představuje posilování či jiný silový sport (např. power yoga, pilates).

Cviky na břicho

14. února 2009 v 22:10 Cvičení


Nejste spokojeni s vaším bříškem? Rádi byste ho zpevnili? Tak to vás jistě zajímá jak toho dosáhnout. Proto vám přináším zatím první tři základní cviky na břicho, které určitě budete znát, ale jste si jistí, že je cvičíte správně? Každý cvik se zaměřuje na trochu jinou oblast břišních svalů ovšem s těmito třemi cviky procvičíte všechny.